„Samo-průvodcování“ - Lýkijská cesta - východní část

Lykijská
Turistika

Lýkijská cesta – východní část

 

 

Lýkijská stezka z Fethiye do Antalye je považována za jednu z nejkrásnějších turistických stezek. Cesta vede většinou po pobřeží, avšak místy se dostává i hlouběji do vnitrozemí. Mezi místa, kterými prochází, patří například Baba Dagi, Údolí motýlů, historické město Kas, vykopávky města Olympos, nádherná pláž Cirali, plameny Chiméry, či nejvyšší hora Lýkie – Olympos.

Na tomto zájezdu prozkoumáte vybrané etapy na východním pobřeží Lýkie. Cesta nás většinou povede nádhernou horskou pobřežní krajinou nad modrozeleně zářícím mořem a k překrásným zátokám. Z průsmyku Musa Daği si můžete vychutnat nádherný výhled na tyčící se okolní hory. Na konci cesty vás okouzlí pobřeží Kekovy s nespočetnými zátokami, poloostrovy a ostrovy.

Během túry potkáte působivá historická svědectví o dávných dobách. Již na počátku antiky existovalo v oblasti asi 20 měst, jež tvořila městské státy. V dalších obdobích se jako vládci Lýkie vystřídali Peršané, Řekové a Římané. Nejzřetelnějším dokladem zdejší starobylé historie jsou četné sarkofágy, skalní hrobky, které lemují pobřeží Středozemního moře, jakož i ruiny celých antických měst, nyní opuštěných v osamělé divočině.

 

Turistika

Na co se můžete těšit? 

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

Všechny transfery jsou zajištěny smluvní dopravou jen pro Vás.

 1. den: Příjezd do Antalye

Transfer do vašeho ubytování v centru starého města.

 

 1. den: Do Ovacık

Transfer na začátek dnešní trasy nad vesnici Gedelme v horách národního parku Olympos. Nejprve projdete vysokými borovicovými lesy, poté roklinami na alpskou pastvinu. Užijte si výhled na Tahtalı Dağı (2 370 m) a moře. Vaším cílem je Ovacık, ze kterého budete mít nádherný výhled na moře a vysoké pohoří Taurus (cca 4 hodiny chůze).

 

 1. den: Z Ulupinaru do Çirali

Přesun do údolí Ulupinar. Skrz borové lesy se vydáte k „Věčným plamenům Chiméry“.

Nakonec sejdete dolů do zátoky Çirali lemované zelenými zahradami s krásnou písečnou pláží (cca 3 hodiny chůze).

 

 1. den: Přes Olympos k Adrasanu

Dnes na vás čekají ruiny starobylého pobřežního města Olympos. Objevte pozůstatky chrámů, termálních lázní, akropoli a uličky tohoto starověkého města. Přes listnaté lesy s jahodovými stromy vede cesta po straně hory Musa Daği. Zde je možný výlet do starobylého horského města Olympos. Kolem ovocných sadů s citrusovými plody se pak dostaneme do zálivu Adrasan (cca 6 hodin chůze).
 

 1. den: Pobřeží Kekova

Transfer do Kapakli. Odtud můžete vyrazit na túru ke zřícenině starověkého města Istlada. Podél nádherné pobřežní krajiny Kekova a starobylého hradu Simena. Lýkijská cesta vás vede do malého přírodního přístavu Üçağiz, kde zůstanete dvě noci (cca 3,5 hodin chůze).

 

 1. den: Svědectví starověkého světa

Krátký přesun na turistickou stezku nad malou vesnicí Kilicli. Nejprve navštivte starobylé město Apollonia s malým divadlem (volitelné). Po svazích pokrytých duby a rohovníky se dostanete ke zbytkům starobylého města Aperlai. Tady, v dlouhé zátoce mezi dvěma hřebeny, sahá přítok až ke zřícenině (nádherné místo ke koupání). Po úzké stezce podél pobřeží zpět do Üçağiz (cca 4,5 hodin chůze).

 1. den: Myra a Antalya

Transfer zpět do Antalye, cestou se podíváte do starobylého města Myra. Zde uvidíte působivé lýkijské skalní hrobky, které jsou vytesané v tyčící se skalní stěně. Poté můžete navštívit baziliku svatého Mikuláše v Demre, mezitím vám pojede autobus zpět do Antalya (můžeme zajistit za úhradu zvlášť osobní přepravu). V Antalyi opět ubytování v centru nádherného starého města. 

 

 1. den: Cesta domů

Transfer na letiště a zpáteční let.

 

 

Turistika

Cena

 

CENA 15 900 KČ ZAHRNUJE:

Vaše túra začíná vaším příletem na letiště ve městě Antalya

 • 7 nocí v pokojích se sprchou/WC,
 • snídaně,
 • 5x večeře (ve dnech 2-6),
 • 5x obědový balíček na trek (3. – 7. den),
 • všechny transfery na začátky tras a zpět do hotelů (7. den do Demre, podrobně v pokynech),
 • přepravu vašich zavazadel (putujete jen s batůžkem pro denní potřebu, zbytek věcí převážíme do dalšího ubytování),
 • podrobný roadbook,
 • GPS s daty.

IDEÁLNÍ DOBA CESTOVÁNÍ

Začátek března do konce května.

Začátek září do poloviny listopadu.

Ve všech ubytovacích zařízeních lze sjednat další noci.

 OBTÍŽNOST

Dobře značené turistické stezky, často se skalnatým nebo kamenitým podkladem.

Denní doba chůze 4–6 hodin Nejvyšší denní převýšení 600 m, nejdelší sestup 620 m.

 CENA NEZAHRNUJE:

 • letenku do Antalya a zpět (kterou vám ale rádi na přání zajistíme)
 • jídla a nápoje pro osobní nutnou potřebu (snídaně a večeře jsou v ceně, 3-5 den obědový balíček na cestu),
 • cestovní osobní pojištění.

 

 

Nezávazná poptávka

Pole označená * jsou povinná

11 + 11 =