Lyžování v centrálním Turecku - pohoří Aladaglar

Vychutnejte si ticho tureckých hor na lyžích

LYŽOVÁNÍ V CENTRÁLNÍM TURECKU – POHOŘÍ ALADAGLAR

Při této túře nás čekají celkem 3 výstupy na krásné vrcholy v pohoří Aladaglar, které šplhají až do nadmořské výšky 3 700 m. Nocovat budeme v rodinné atmosféře penzionu v obci Cukurbag, na úpatí 3 000 hor. Po absolvovaných skitourách přesuneme naše unavená těla do kulturně bohatého místa, které je zapsané do světového dědictví UNESCO, do Cappadocie. 2 dny odpočinku využijeme k prohlídce této kulturní památky s četnými jeskynními kostely. Bydlet budeme v tradičním „jeskynním“ hotelu. Nakonec vystoupáme na sopky Mt. Hasan (3 250 m) a Mt. Erciyes (3 936 m).

Vychutnejte si ticho tureckých hor na lyžích

Charakteristika skitoury

 

Tato skitoura je určena pouze pro lyžaře s dobrou fyzickou kondicí. Výstupy a sjezdy jsou dlouhé. Průměrně se musí zvládnout 1 000 – 1 700 výškových metrů denně, takže sjezd je pak odpovídajícím způsobem dlouhý. Maximální sklon svahů je kolem 30°.

Vybrané hory jsou ideálními skialpovými místy pro nadšené a zkušené skialpinisty, kde kromě potřebné fyzické kondice nepotřebujete žádné speciální lyžařské dovednosti.

Vychutnejte si ticho tureckých hor na lyžích

Program zájezdu

 

Všechny transfery jsou zajištěny smluvní dopravou jen pro naši skupinu.

1. den: Let přes Istanbul do Adany.

Let do Adany, 2 hodiny transfer do penzionu ve vesnici Cukurba.

2. den: Skitoura na Körtekli (3 249 m)

Ráno posnídáme a poté podle sněhových podmínek pojedeme asi 20 minut do údolí Emli. Výstup je nejprve jalovcovým lesem, poté údolím směrem k hoře Alaca, výchozí bod je asi v 2 000 m, těsně před horou Alaca začíná strmé stoupání na horu Körtekli. Sestup je stejným údolím dolů k autu. Přenocování se koná znovu v penzionu.

3. den: Skitoura na Avci Beli (3 165 m)

Vrátíme se do stejného údolí jako předchozí den, do Emli. Tentokrát ale budeme stoupat údolím až k průsmyku (Avci Beli). Sestup je poté stejným údolím. Přenocování v penzionu.

4. den: Skitoura na Mt. Emler (3 750 m)

Cesta dnes povede úzkým průsmykem do paralelního údolí (45 min. jízdy). Stejně jako u ostatních výstupů je výchozí bod přibližně ve 2 000 metrech. Pak se před námi otevře dlouhé údolí, na jehož konci je vrchol Mt. Emler. Sestup stejným údolím zpět, za dobrých podmínek sjezd až na okraj vesnice. Na noc se vrátíme do penzionu v Cukurbagu.

5. den: cesta do Göreme a Kappadokie

Minibusem pojedeme 1,5 hodiny do Ihlary nebo Güzelyurtu. Po obědě ve vesnici navštívíme gigantické podzemní město Derinkuyu a poté se vydáme na krátkou procházku do údolí Ihlara, kde se nachází řada jeskynních kostelů z raného středověku. Dále pokračujeme do Göreme, do srdce Kappadokie. Bydlet budeme v jeskynním hotelu.

6. den: Kultura a Kappadocke

Kappadokie v překladu znamená země krásných koní, je to nádherná oblast Anatolie, kde je ke shlédnutí mnoho zajímavých míst, mimo jiné dva velké skanzeny a podzemní města. Brzy ráno budete mít příležitost pro let balónem, který je pro Kappadocii „nutností“. Dále navštívíme skanzen Göreme (světové dědictví UNESCO) s četnými jeskynními kostely a projdeme se „Údolím mnichů“. Poobědváme a naše cesta povede na hrad Uchisar, nakonec Pasabag s četnými pohádkovými komíny, což je dominantou Kappadokie. Přenocování v Göreme v jeskynním hotelu.

7. den: Skitour na Mt. Hasan (3250 m)

O něco delší jízda (cca 1,5 hod) do Helvadere k sopce Hasan. Naskočíme do lyží a hurá nahoru. J Sjedeme stejnou cestou k autu a pak pojedeme zpět do hotelu v Goreme.

8. den: Skitoura na Mt. Erciyes (3936 m)

Čeká nás hodinová jízda do lyžařského střediska do Kayseri. Pro zjednodušení výstupu je možné využít vleky lyžařského střediska až do 2 500 m (odtud na vrchol asi 4,5 hodin). V případě že to vezmeme po svých, trvá výstup asi 5-6 hodin. Na horu se stoupá ze severu, sjezd je také ze severu, poslední část sjezdu je přes sjezdovku. Nakonec nás čeká cesta zpět do hotelu v Göreme.

9. den: Transfer na letiště, let domů

Z Göreme pojedeme cca 1 hodinu na letiště. 

Vychutnejte si ticho tureckých hor na lyžích

Termín a cena zájezdu

VYPSANÉ SKUPINOVÉ TERMÍNY (PRŮVODCE HOVOŘÍCÍ ANGLICKY NEBO NĚMECKY)

na dotaz

PRIVÁTNÍ SKUPINA

Vyberte si vlastní datum a vytvořte si vlastní skupinu.

CENA: na dotaz

Poplatek za jednolůžkový pokoj – 3 450 Kč

CENA ZAHRNUJE:

  • všechny pozemní transfery,
  • ubytování v penzionu ve městě Cukurbag a vjeskynním hotelu v Göreme (standardně dvoulůžkový pokoj/ jednolůžkový pokoj za poplatek)
  • snídaně a večeře,
  • 5 skitour v Aladalar a 2 výstupy v Kappadokii,
  • místního, licencovaného, anglicky mluvícího horského vůdce.

Minimální počet účastníků je 8. 

CENA NEZAHRNUJE:

  • letenku do Adany a odlet z Kayseri (kterou vám ale rádi na přání zajistíme),
  • jídla a nápoje pro osobní nutnou potřebu (snídaně a večeře jsou v ceně),
  • spropitné pro průvodce, pokud ho budete chtít odměnit,
  • cestovní osobní pojištění.

Cestovní doklady: Ke vstupu do Turecka je třeba cestovní pas s minimální dobou platnosti 150 dnů od vstupu na turecké území.

Očkování: Pro vstup do Turecka není povinné žádné očkování.

Rádi bychom připomněli, že všechny aktivity na této cestě i během horských výstupů, jsou na vaše vlastní riziko!

Nezávazná poptávka

Pole označená * jsou povinná

12 + 13 =