Lýkijská cesta - sen o zelené a modré

Turistika

Lýkijská cesta
 

Divoká a romantická oblast Lýkie na jihu země nám ukazuje Turecko z jeho originální podstaty, osamělé zátoky a útesy podél modrozeleného zářícího moře, zasněné vesnice a pastviny v horách. Cesty lemují mohutné borovice, jahodové stromy a olivové háje. Čekají vás fantastické výhledy na vrcholky pohoří Taurus, které se tyčí až do výšky 3000 m nad mořem a společnost vám bude dělat i jiskřivě tyrkysové moře podél celé cesty. Hotelový resort, ve kterém budete ubytovaní, je malebně umístěn v těsné blízkosti rozsáhlé písečné zátoky, antických památek a daleko od shonu all-inclusive hotelových resortů.

 

 

Turistika

Na co se můžete těšit? 

K VĚČNÝM PLAMENŮM CHIMÉRY

Trek začnete v Olymposu, odlehlém pirátském hnízdě s ruinami antického města. Podél krásné pláže dojdete k věčným plamenům Chimery, kde ze země či skalních štěrbin vyskakují věčně hořící plameny. Stezka vás povede dál borovicovými lesy. Po překročení řeky dojdete do vesnice Ulupinar a vaši túru můžete zakončit v rybí restauraci (fakultativní) (cca 5 hodin chůze, +350 m, -200 m).

POBŘEŽNÍ CESTA

Královská část Lýkijské cesty: Zátoky a ostrovy omývané tyrkysovým mořem. Jedna z nejkrásnější části Lýkijské stezky vůbec vás povede od majáku Gelidonya do Adrasanu (cca 6 hodin chůze, +/-400 m).

PŘÍRODA A KULTURA

Navštívíte národní park na úpatí hory Tahtali (2365 m). Kroky vás povedou krajinou s nádherným výhledem na jižní svahy masivu, do starobylého města Laodikeia, které spočívá v nadmořské výšce 1000 metrů nad mořem. Po prohlídce sestoupíte starými terasovitými poli a úzkými cestami do Beyciku. (cca 5 hodin, chůze +500 m, -400 m). 

NAŠE HORA

Strmou cestou vystoupáte nad antické město Olympos. Zde se napojíte na sedlo hory Musa s výhledem na cíl vaší cesty, na pláň Adrasanu. Cestu do hotelu lemují voňavé borovice, vavříny a jahodové stromy (cca 6 hodin chůze, +/-750 m).

 

Turistika

Cena

 

CENA 12 146,- KČ ZAHRNUJE:

 

  • Všechny nezbytné transfery v Turecku,
  • ubytování v hotelu v Adrasanu (standardně dvoulůžkový pokoj/ jednolůžkový pokoj za poplatek),
  • polopenze (snídaně formou bufetu, menu o 4 chodech),
  • vstupné v do památek Olympos und Yanartas,
  • místní, licencovaný, anglicky mluvící kulturní a turistický průvodce,
  • překladatel.

 

Minimální počet účastníků je 10. Pro privátní skupiny jsou ceny uvedené níže.

 

CENA NEZAHRNUJE:

  • Letenku z a do Antalya (kterou vám ale rádi na přání zajistíme, aktuálně létáme do Antalya přes Istanbul za cca 4 460 Kč zpáteční včetně 20 kg zavazadla),
  • jídla a nápoje pro osobní nutnou potřebu,
  • spropitné pro průvodce, pokud ho budete chtít odměnit,
  • cestovní osobní pojištění.

 

VYPSANÝ SKUPINOVÝ TERMÍN

10.04.2021 – 17.04.2021

CENA ZÁJEZDU

12 146 KČ/OSOBA

Příplatek za jednolůžkový pokoj – 2 760 Kč

(Můžete se přihlásit i jako jedna osoba, spojíme vás s jinou samostatně cestující osobou stejného pohlaví a můžete tak pokoj sdílet, abyste nemuseli doplácet za jednolůžkový pokoj.)

 

PRIVÁTNÍ SKUPINA

Vyberte si vlastní datum a vytvořte si vlastní skupinu, napište nám o termín.

Níže naleznete ceny podle počtu účastníků ve skupině. Cena je za osobu ve dvoulůžkovém pokoji. Příplatek za jednolůžkový pokoj je 2 760 Kč.

 

2 osoby – 19 725 Kč

3 osoby – 17 884 Kč

4 osoby – 17 095 Kč

5 osob – 15 780 Kč

6 osob – 14 991 Kč

7 osob – 13 678 Kč

8 osob – 12 624 Kč

 

Cestovní doklady: Ke vstupu do Turecka je třeba cestovní pas s minimální dobou platnosti 150 dnů od vstupu na turecké území.

 Očkování: Pro vstup do Turecka není povinné žádné očkování.

 Rádi bychom připomněli, že všechny aktivity na této cestě, i během horských výstupů, jsou na vaše vlastní riziko!

Nezávazná poptávka

Pole označená * jsou povinná

7 + 9 =